بررسی و خرید کانسیلر
رازهایی که در مورد کانسیلر نمی دانید!

کانسیلرچیست ؟ و چه ویژگی هایی دارد ؟

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که چرا میکاپ افرادی که به سالن های آرایشی خوب مراجعه می کنند در مقایسه با میکاپ های معمولی متفاوت تر و طبیعی تر است .
یا چرا صورت سلبریتی ها و افراد معروفی که در تلویزیون و فضای مجازی می بینید با وجود آرایش کمی که انجام داده اند بی نقص و زیباست وخبری از گودی چشم و بینی پهن و لکه و جوش روی صورت آن ها نیست .
همه ی تصورات خود را دور بریزید تا شما را با یک واقعیت مهم آشنا کنم .

در واقع هیچ انسان بی نقصی در دنیا وجود ندارد و اکثر افرادی که از نظر شما بی نقص هستند تنها راه درست و اصولی میکاپ صورت را می دانند و در واقع یک قدم در زیباتر نشان دادن صورت خود از شما جلوترند!
یکی از لوازم مهم میکاپ صورت کانسیلر است که به معنای واقعی معجزه می کند .

کانسیلر ها همان کرمپودرهای متراکم تر و فشرده تری هستند که معمولا پس از زدن کرم پودر برای از بین بردن عیوب صورت استفاده می شوند . ممکن است شما پس از زدن کرم پودر متوجه تیرگی دور چشم خود شوید ، در آن لحظه تنها وسیله ای که می تواند به داد‌تان برسد کانسیلر است . این ماده عجیب باعث از بین رفتن تیرگی های زیر چشم شده و حتی قرمزی های اطراف بینی و لکه های صورت را به صورت موقت از بین برده و صورت شما را کاملا بی نقص نشان خواهد داد و این عالی است .
کانسیلرها در بازار به سه نوع جامد ، مایع و پودری تقسیم می شوند که توصیه می کنم با توجه به بافت نازکی که پوست زیر چشم شما دارد و مستعد ایجاد خط و خطوط است از کانسیلر مایع که بافت سبک تری دارد استفاده کنید.

کانسیلر چیستکاربردهای مهم کانسیلر در آرایش

این کرم پودرهای فشرده ، یکی از اصلی ترین پایه های میکاپ هستند و اگر نباشند ممکن است کیفیت میکاپ بسیار پایین به نظر برسد .
کاربردهای بسیار زیاد آن‌ها باعث شده تا خرید این محصول ، برای مشتریان بسیار ارزشمند شود .

هرچی تیرگی داری یک جا با کانسیلر از بین ببر

یک کانسیلر خوب و باکیفیت می تواند تیرگی و حتی پف زیر چشم را به راحتی از بین برده وآن را مخفی کند .

نکته طلایی
در بازار کانسیلرهای رنگی با تناژ های زرد ، بنفش ، نارنجی ، سبز و… وجود دارد که هرکدام کاربرد های مخصوص خود را دارند اما به صورت کلی همگی نواقص صورت را از بین خواهند برد . برای مثال اگر تیرگی زیر چشم شما زیاد است و به کبودی می زند استفاده از کانسیلر نارنجی قبل از زدن کرم پودر و استفاده از کانسیلر زرد بعد از زدن کرم پودر باعث پوشاندن کامل سیاهی زیر چشم شده و شما را مبهوت خواهد کرد .

پوشاندن لکه ها و جای جوش

زمانی که کانسیلر می تواند سیاهی شدید زیر چشم را ازبین ببرد پس پوشاندن لکه ها و جای جوش برای او مانند آب خوردن است. البته برجستگی جوش به وسیله هیچ محصولی پاک نخواهد شد اما قرمزی جوش با کانسیلر سبز رنگ به راحتی از بین خواهد رفت و بار دیگر شما به معجزه ای به نام کانسیلر رو به رو خواهید شد.

پاک کردن اشتباهات میکاپ

همانطور که می دانید آرایش کردن مانند راه رفتن روی یک پل است واگر ظرافت و دقت کافی نداشته باشید ممکن است بهترین میکاپی که متناسب با صورت‌تان است را نتوانید به خوبی از کار در بیاورید . در نتیجه اگر حین کار با خطاهای آرایشی مختلف رو به رو شدید کانسیلر کنارشماست و می توانید اشتباهات آرایشی خود را با این محصول از بین ببرید و در نهایت یک میکاپ تر و تمیز و جذاب و نچرال متناسب با فرم صورت خود خواهید داشت.

کانتور و گریم صورت

بسیاری از میکاپ آرتیست های مطرح دنیا برای کانتور کردن صورت و نشان دادن نقاط قوت صورت مانند گونه ها از کانسیلر برای گریم آن قسمت استفاده می کنند . حتی برای گریم بینی و فرم دادن به آن ، برجسته تر نشان دادن لب ها و محو خطوط خنده نیز از کانسیلرهای باکیفیت استفاده می کنند.

تکنیک های طلایی برای استفاده از کانسیلر

اگر روش استفاده از همین کانسیلری که استفاده از آن را به همه ی شما دختران زیبا توصیه می کنم را ندانید ، نه تنها آرایش صورت‌تان طبیعی نخواهد بود بلکه خطوط روی صورت بیشتر نمایان خواهند شد .

پس دو چشم دیگر قرض کنید و تکنیک استفاده از کانسیلر را در این مقاله بخوانید

⦁ بعد از استفاده از پرایمر و کرم پودر ، لایه ای از کانسیلر را زیر چشم خود زده و به آرامی با بیوتی بلندرهای مخصوص به زیر چشم ضربه بزنید .

⦁ زمانی که کانسیلر را زیر چشم و روی قرمزی اطراف بینی و در قسمت های لکه دار صورت زدید ، نوبت آن است که آن را فیکس کنید . اگر عمل فیکس کردن را انجام ندهید کانسیلر زیر چشم شما حرکت کرده و باعث ایجاد چین و چروک خواهد شد.

⦁ به وسیله پودر فیکس های باکیفیت با حرکات ضربه ای و با براش مخصوص ، زیر چشم خود را فیکس کنید .

⦁ از اسپری فیکس برای تکامل تثبیت آرایش استفاده کنید تا توپ هم نتواند میکاپ شما را به هم بریزد..

به همین راحتی شاهد پوستی نچرال بدون هیچ گونه اثراتی از پوسته پوسته شدن و خط و خطوط، خواهید بود.

نحوه استفاده از کانسیلرانواع مختلف کانسیلر

تقریبا از سال ۱۹۲۸ که کانسیلرها ساخته شدند ، هر چندسال یک‌بار انواع مختلفی از این محصول روانه بازار شد .

کانسیلر پودری

اگر پوست شما مشکلاتی مانند جوش و لکه های پوستی زیاد ومنافذ باز ندارد می توانید از کانسیلرهای پودری که پوشش دهی تقریبا پایینی دارند استفاده کنید .در بیشتر مواقع کانسیلرهای پودری را به همراه کرم پودر مخلوط کرده و روی پوست صورت می نشانند.

کانسیلر جامد یا استیکی

زمانی که از این نوع کانسیلر استفاده کنید نمی توانید توقع صورت بسیار نچرال داشته باشید اما تا حد زیادی منافذ باز پوست را می پوشاند. شکل این کانسیلر مانند رژ لب است و استفاده و بلند کردن آن روی پوست بسیار راحت می باشد. کسانی که پوست خشک و مستعد پوسته پوسته شدن دارند می توانند با استفاده از کانسیلرهای جامد از این مشکل رها شوند .

کانسیلر مایع

اگر پوست معمولی رو به چرب دارید و از کانسیلرهای مایع باکیفیت و تولید شده توسط برندهای معتبر استفاده کنید در نهایت از کاور و پوشانندگی وحتی ماندگاری این محصول روی پوست خود متعجب خواهید شد وبه دلیل بافت سبکی که دارند هیچ وقت دوست ندارید صورت خود را بشویید و از پوست صاف و ماتی که برای شما ساخته است لذت خواهید برد . همچنین استفاده از کانسیلرهای مایع به دلیل بافت نازک پوست زیر چشم و جلوگیری از ایجاد خط‌وخطوط بیشتر از انواع دیگر آن توصیه می شود .کانسیلرهای مایع به شرطی که بلافاصله پس از نشستن روی پوست به وسیله پودر فیکس ، تثبیت شوند اثرات بسیار مثبتی روی میکاپ شما خواهند گذاشت.

کانسیلر رنگی

درمورد رنگ های این کانسیلرصحبت شد . می توانید رنگ های سبز ، نارنجی ،بنفش و زرد را زیر کرم پودر برای پوشاندن نقص های صورت استفاده کنید . همچنین در انتخاب رنگ کانسیلر باید به رنگ پوست خود توجه کرده وکانسیلری را انتخاب کنید که یک الی دو درجه روشن تر از رنگ پوست‌تان باشد .

جمع بندی

خرید کانسیلر باکیفیت می تواند شما را از بسیاری ازلوازم آرایشی دیگر بی نیاز کند . اما هنگام کار کردن با این محصول استفاده به اندازه آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است . اگر از بهترین و باکیفیت ترین کانسیلر بازار به میزان زیادی استفاده کنید نه تنها نتیجه نخواهید گرفت بلکه به بافت صورت خود آسیب های جدی وارد خواهید کرد . امیدوارم در این مقاله قدم مثبتی در جهت استفاده درست از کانسیلر برداشته و به شما در ایجاد یک میکاپ اصولی کمک کرده باشم .