راهنمای خرید کرم دور چشم
راهنمای خرید کرم دور چشم

راهنمای خرید کرم دور چشم و روش استفاده از آن

 

پوست دور چشم به دلیل نازک بودن و وجود ماهیچه‌های مختلف بسیار آسیب‌پذیر است. پف‌کردن زیر چشم، چروک‌های پنجه کلاغی و تیرگی زیر چشم جزء عارضه‌های متداولی هستند که شادابی پوست دور چشم و در نتیجه صورت را تحت تأثیر قرار می‌دهد. یکی از راه‌های جلوگیری از این آسیب‌ها و حفظ جوانی استفاده از کرم دور چشم است. وجود محصولات متنوع با مواد اولیه مختلف، انتخاب و خرید محصول را برای اغلب افراد دشوار می‌کند. در این مقاله راهنمای خرید کرم دور چشم به طور کامل در اختیار شما قرار می‌گیرد تا بتوانید آگاهانه این محصول را تهیه کنید.

چه موادی باید در کرم دور چشمی که می‌خرید موجود باشد؟

کرم دور چشم می‌تواند حاوی مواد مختلفی باشد که شناخت آنها به انتخاب محصول مناسب برای پوست کمک می‌کند. برای اینکه از نقش این مواد آگاه شوید در ادامه راهنمای خرید کرم دور چشم همراه باشید.

آنتی‌اکسیدان

این مواد از آسیب‌دیدن سلول‌های پوستی جلوگیری می‌کنند. آنتی‌اکسیدان‌ها روند ایجاد چین‌وچروک‌های روی پوست را معکوس می‌کند. این مواد می‌توانند رنگ پوست را روشن کنند و از آسیب‌های محیطی بیشتر جلوگیری می‌کنند. کرم‌های دور چشمی که روغن‌های گیاهی، ویتامین سی، ویتامین ای و فرولیک اسید دارند سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ هستند.

هالورانیک اسید

هالورانیک اسید پوست را مرطوب می‌کند. این اسید با به دام انداختن مولکول‌های آب در داخل پوست باعث می‌شود نواحی چروک پوست به وضعیت سابق خود برگردند.

رتینول

نوعی از ویتامین‌ها است که منجر به تولید کلاژن بیشتر در پوست می‌شود و خطوط عمیق روی صورت را برطرف می‌کند.

پپتیدها

طبق تحقیقات انجام شده برای تالیف راهنمای استفاده از کرم دور چشم برای ازبین‌بردن پف زیر چشم‌ها باید دقت کرد که کرم دور چشم حاوی پپتید باشد. پپتید ماده‌ای ضد پیری است که مقدار کلاژن را افزایش می‌دهد. در نتیجه مصرف کرم‌های پوستی حاوی پپتید باعث کشسانی بیشتر پوست شده و مانع آویزان شدن پوست می‌گردد.

نیاسین یا کوجیک‌اسید

نیاسین حلقه‌های تیره زیر چشم را کم‌رنگ می‌کند. این ماده روی سلول‌های تولیدکننده رنگ‌دانه پوست اثر می‌گذارد و سرعت تولید رنگ آنها را کم می‌کند در نتیجه پس از استفاده از این محصول رنگ پوست روشن می‌شود. نیاسین نمی‌تواند حلقه‌های تیره زیر چشم را که در اثر بی‌خوابی به وجود آمده‌اند از بین ببرد.

آنزیم همراه Q10 یا CoQ10

این ماده از پوست در برابر اشعه خورشید حفاظت می‌کند و ضدچروک است.

بررسی اثر هیدروکسی اسیدهای آلفا یا AHA در راهنمای خرید کرم دور چشم

اسیدلاکتیک، گلیکولیک‌اسید و اسید‌ماندلیک جزء هیدروکسی اسیدهای آلفا هستند که برای ازبین‌بردن لکه‌های پوستی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

ویتامین C، E و K

ویتامین سی که خواص آنتی‌اکسیدانی هم دارد و از پوست در مقابل اشعه خورشید حفاظت می‌کند و باعث روشن شدن پوست می‌شود. ویتامین ای مرطوب‌کننده است و باعث نرمی پوست می‌‌شود. ویتامین کا باعث می‌شود پف زیر چشم بخوابد و گردش‌خون دور چشم را تقویت می‌کند. در نتیجه استفاده از این محصول باعث کاهش حلقه‌های سیاه دور چشم می‌شود.

کافئین

نتیجه مطالعات نشان می‌دهد که کافئین باعث می‌شود پف زیر چشم کم شود و در نتیجه حلقه‌های دور چشم را کم‌رنگ کند.

خرید کرم دور چشم
Woman applying face cream

راهنمای خرید کرم دور چشم برای پرهیز از هزینه اضافه

برای اینکه کرم دور چشم خوب باشد ضرورتی ندارد قیمت بسیار بالایی داشته باشد. پس این تفکر که هر چه یک محصول پوستی گران‌تر باشد کیفیت بیشتری دارد اشتباه است. محصولات متنوعی با قیمت متوسط وجود دارند که نتیجه موردنظر استفاده‌کننده را تأمین می‌کنند.

یکی از دلایلی که باعث بالارفتن قیمت کرم‌های دور چشم می‌شود آن است که مصرف آنها روی پوست ظاهر، حس یا بوی متفاوتی دارد که برای خریداران جذاب است. اگر می‌توانید از این ویژگی‌ها صرف‌نظر کنید با قیمت مناسب می‌توانید محصولی مرغوب خریداری نمایید.

چطور باید از کرم دور چشم استفاده کرد؟

طبق برترین راهنمای خرید کرم دور چشم نحوه استفاده از کرم دور چشم تأثیر بسیار زیادی روی اثرگذاری این محصول دارد. استفاده مناسب از کرم دورچشم هم از پوست حساس این ناحیه صورت مراقبت می‌کند و هم مدت استفاده از کرم خریداری شده را افزایش می‌دهد.

استفاده از کرم دور چشم باید برطبق مراحل زیر باشد:

  1. از انگشت حلقه برای مالیدن کرم دور چشم روی پوست استفاده کنید به‌این‌ترتیب فشار زیادی به پوست حساس زیر چشم وارد نمی‌کنید.
  2. به‌اندازه یک نخود از کرم دور چشم روی انگشت بزنید.
  3. کرم را به‌صورت نقطه‌نقطه دور چشم بزنید. از داخلی‌ترین قسمت چشم شروع کنید و به سمت خارج حرکت کنید. بیش از اندازه در نزدیکی مژه‌ها یا گوشه چشم کرم نزنید.
  4. با ضربات بسیار ملایم روی کرم ضربه بزنید تا جذب پوست شد. به‌هیچ‌وجه انگشت را روی پوست نکشید.
  5. حداقل دو دقیقه صبر کنید تا کرم جذب پوست شود.
  6. پس از جذب کرم می‌توانید بقیه مراحل روتین پوستی خود را انجام دهید یا آرایش کنید.

برای نتیجه گرفتن از استفاده کرم دور چشم نیاز نیست مقدار زیادی از آن را در هر نوبت مصرف کنید. استفاده بیش از اندازه ممکن است باعث وارد شدن کرم به پوست و ایجاد سوزش یا حساسیت در آن شود.

کرم دور چشم باید کی و چطور استفاده شود؟

می‌توان در زمان‌های مختلف از کرم دور چشم استفاده کرد اما کرم‌های مناسب برای استفاده در زمان‌های مختلف روز با هم فرق دارند برای تشخیص زمان استفاده از کرم بهتر است این راهنمای خرید کرم دور چشم را کامل مطالعه کنید.

برای استفاده از کرم دور چشم در طول روز باید از محصولی استفاده شود که سبک باشد. برای اینکه زیر آرایش روزمره به‌سادگی و آسانی اضافه شود. استفاده از کرم دور چشمی که SPF داشته باشد به کاهش چروک کمک می‌کند.

کرم دور چشمی که در شب مورداستفاده قرار می‌گیرد می‌تواند حاوی موادی باشد که در طول شب جذب پوست شوند. کرم‌های مناسب استفاده در شب معمولاً سنگین‌تر هستند و مواد مرطوب‌کننده دارند و نیازی به وجود SPF در آنها نیست.

برای استفاده از کرم دور چشمی که هم مناسب روز باشد و هم مناسب شب باید از کرمی استفاده کنید که مشخصاً برای هر دو زمان طراحی شده باشد یا اینکه از دو محصول مختلف استفاده شود. استفاده از کرم‌های تخصصی برای روز و شب و در دو وعده برای افرادی که پوست دور چشم آسیب‌دیده‌ای دارند و آثار چروک پنجه کلاغی روی آنها مشخص است توصیه می‌گردد. فاصله بین هر بار مصرف کرم دور چشم نباید کمتر از ۱۲ ساعت باشد.